Kredi Notunu Öğrenmek İçin Bankada İkinci Hesap Olmalı Mı?

Kredi Notunu Öğrenmek İçin Bankada İkinci Hesap Olmalı Mı?
22 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 297 kez okundu.

Kredi Notunu Öğrenmek İçin Bankada İkinci Hesap Olmalı Mı?

Kredi notunu öğrenmek için bankada ikinci hesap olmalı mı sorusunun cevabını merak edenler için bu yazımızda sizlere birtakım bilgiler vereceğiz. Öncelikle kredi notunun ne manaya geldiğini bilmeniz gerekiyor. Bunun için size biraz bilgi verelim. Kredi notu; banka ya da finans kuruluşları ile olan geçmişinizin, puan olarak yansıtıldığı ve

kredi, kredi kartı ya da kredili ürün başvurularında dikkate alınan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde hem bankalar, hem de insanlar başvurularda daha hızlı bir şekilde sonuç alıyorlar. Prosedür işlemlerle uğraşma derdi de doğal olarak ortadan kalkmış oluyor. Kredi notunu öğrenen bir kişi; bu nota göre hareket ederek, banka ya da finans kuruluşlarına, kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı başvurularında bulunuyorlar. Gerek şahıslar, gerekse de kurumlar; kredili ürün başvurusunda bulunmadan önce mutlaka kredi notlarına göz atmalılar. Zira bu notun düşük olması demek, hiçbir banka ve finans kuruluşunun size kredili ürün hizmeti sunmayacağı anlamına gelmektedir değerli arkadaşlar.

Kredi notunu öğrenmek için bankada ikinci hesap olmalı mı sorusuna dönecek olur isek; böyle bir şartın bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Kredi notunuzu öğrenmek için, herhangi bir bankaya kayıtlı bulunan bir adet cep telefonu numaranız olması yeterlidir. İster kendi bankanızda, isterseniz de başka bir bankada ikinci bir hesabınızın olması gibi bir şart söz konusu değildir. Kulaktan dolma laflarla hareket edip, bir bankada kendinize ikinci bir hesap açmayın arkadaşlar. Dediğimiz gibi TC kimlik numaranız ve herhangi bir bankada kayıtlı bulunan cep telefonuz yardımı ile 5 ya da 10 TL gibi bir ücret ödeyerek bu notu sorgulatabilirsiniz.

Kredi notunu sorgulamak için bankada ikinci bir hesap olmalı mı sorusuna böyle bir gerek olmadığını söylemiştik. Şimdi isterseniz bu notu nasıl öğrenebileceğiniz konusunda bilgi verelim. Findeks.com üzerinden ya da bankaların SMS ve internet bankacılıkları aracılığıyla; TC kimlik numaranız, herhangi bir bankaya kayıtlı bulunan cep telefonu numaranız ve 5 ila 10 TL gibi bir ücret ile kredi notunuzu hızlı bir şekilde sorgulatıp öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git