Kredi Notu Neye Göre Güncellenir?

Kredi Notu Neye Göre Güncellenir?
22 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 296 kez okundu.

Kredi Notu Neye Göre Güncellenir?

İnsanların kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı gibi işlemler için banka ya da finans kuruluşlarına başvuracakları sırada karşılarına çıkan kredi notu; zaman zaman güncellenmektedir. İnsanların finans ve banka kuruluşları ile olan münasebetini inceleyen kredi notu; kişinin banka ile ya da finans kuruluşu ile nasıl bir ilişki kurduğuna göre güncellenmektedir. Örneğin bir süre bankalar ile iyi ilişkiler kurduysanız ve ödemelerinizi zamanında, eksiksiz olarak yaptıysanız; kredi notunuz da olumlu yönde güncelleme gösterecektir. Bunun yanı sıra olumsuz güncellenmesi durumu da söz konusudur. Eğer bankalarla bir süre kötü giden ilişkileriniz olduysa ve bankalara halihazırda borcunuz var, bu borcu da aksatıyorsanız; kredi notunuz bundan olumsuz bir biçimde etkilenir ve doğal olarak da kredi notunuz düşüşe geçer. Kredi notu neye göre güncellenir sorusuna dönecek olursak; bankalar ya da finansal kuruluşları ile geçirdiğiniz ilişkinin durumuna göre güncelleme söz konusu olacaktır diyebiliriz. Eğer bir bankadan kredi çektiniz ve kredinin aylık ödemesini aksatmadan yapıyorsanız; bir süre sonra kredi notunuz da olumlu yönde güncellenecektir. Örnek verecek olur isek; 1200 olan kredi puanınız, 1300’e yükselebilir. Bu yükseliş daha az ya da daha fazla da gerçekleşebilir. Ancak güncellemeden olumlu bir şekilde etkilenmek istiyorsanız; bankaya olan borcunuzu aksatmanız ödemeniz gerekmektedir. Bu şekilde olumlu bir şekilde kredi puanınız güncellenmiş olacaktır.

Kredi notu neye göre güncellenir adlı yazımızda sizlere bazı bilgiler veriyoruz. Eğer bankalara kredi, kredi kartı borcunuz var bunu zamanında ödemiyorsanız; bu durumdan güncelleme esnasında olumsuz etkilenirsiniz. Bu da kredi notunuzun aşağıya doğru düşmesine neden olur ve akabinde de bankalar tarafından kara listeye girme durumu ile karşı karşıya kalmış olursunuz.

Eğer bankalardan kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı gibi hizmetleri almak ya da almaya devam etmek istiyorsanız; mutlaka güncellemeden olumlu yönde etkilenmeniz gerekmektedir. Ancak bu şekilde kredi notunuz olumlu yönde gelişim gösterir ise bankaların size olan güveni artar ve size kredili ürün hizmeti vermeye sıcak bakarlar değeri dostlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git