Findeks Kredi Notunu Yükseltmenin Yolları Nelerdir?

Findeks Kredi Notunu Yükseltmenin Yolları Nelerdir?
22 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 349 kez okundu.

Findeks Kredi Notunu Yükseltmenin Yolları Nelerdir?

Findeks kredi notunun düşük olması, insanların banka ve finans kuruluşlarına yapacakları kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı gibi başvurularda adeta ellerini kollarını bağlıyor. Daha önce banka ya da finans kuruluşları ile iyi bir ilişki kuramadıysanız; doğal olarak bu not düşük olacaktır ve bu da kredili ürün hizmeti konusunda banka ve finans kuruluşlarının size olumsuz yanıt vermesi anlamına gelecektir. Bu notun düşük olması durumunda; başvuruda bulunmadan önce notunuzu yükseltmenizi tavsiye ederiz. Zira düşük not ile yapacağınız başvurularda sonuç hep hüsran olacaktır. Kredi notunuzu yükselttikten sonra yapacağınız başvurularda ise; olumlu sonuç alma ihtimaliniz artacaktır. Findeks kredi notunu yükseltmenin yolları nelerdir diye merak edenler için bu yazımızdan bilgiler vermek istedik. Öncelikle bu notu yükseltmenin en önemi yolunun, banka borcunuzun olmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Eğer herhangi bir bankaya borcunuz var ise; mutlaka bu borcun tamamını ödemelisiniz. Aksi halde kredi notunuz yükselmeyeceği gibi, düşmeye devam eder. Bu yüzden yapacağınız başvurular da sonuçsuz kalacaktır.

Findeks kredi notunu yükseltmenin yolları nelerdir diye merak edenler; bankaya olan borçlarını kapattıktan sonra, adlarına ait fatura borcu bulunup bulunmadığını da kontrol etmeliler. Zira eğer adınıza ait bir fatura borcunuz var ise, bu borcu da sıfırlamalısınız. Daha sonra yapacağınız ilk iş; herhangi bir bankadan düşük limitli bir kredi kartı almaktır. Eğer mümkün ise; düşük miktarda bir özel ihtiyaç kredisi de çekebilirsiniz. İster düşük limitli bir kredi kartı alın, isterseniz de düşük miktarda bir kredi çekin; ödemeleri aydan aya düzenli ve eksiksiz olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kredi kartını aldıktan sonra harcama yapmadan beklemek de bir işe yaramaz. Düzenli olarak olabildiği kadar harcamalarınızı kart üzerinden gerçekleştirin ve ekstre zamanı geldiğinde de, dönem borcunu aksatmadan yatırın. Zira ancak bu şekilde kredi notunuz zamanla yükselmeye başlayacaktır.

Findeks kredi notunu yükseltmenin yollarından bahsettik. Siz de bu adımları teker teker uygulayarak, düşük olan kredi notunuzu yükseltebilir ve daha sonra banka ya da finans kuruluşlarına, kredili ürün başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git