Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
22 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 326 kez okundu.

Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi notunu merak eden birçok insan, Findeks kredi notu sorgulama işlemi nasıl yapılır şeklinde soru soruyor. Kredi notunun Findeks.com üzerinden sorgulanması oldukça basit. Bunun için Findeks.com sitesine giriş yaparak, TC kimlik numaranız ve cep telefonunuz ile sisteme kayıt olmanız ve akabinde de sizden istenen cüzi rakamı yatırmanız yeterli olacaktır. Kayıt sırasında cep telefonunuzun herhangi bir bankaya kayıtlı cep telefonu numarası olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu cep telefonu eğer bir bankaya kayıtlı ise, cep telefonunuza onay kodu gelecektir ve bu kodu istenen bölüme girdikten sonra, Findeks.com’a üyelik işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Daha sonra kredi notunu öğreneceğiniz bölümde sizden 5 TL gibi bir para yatırmanız istenecektir. Bu cüzi rakamı yatırdıktan sonra, kredi notunuzu rahatlıkla görebilir ve bankaların kredili ürün hizmetlerinden faydalanıp, faydalanamayacağınız konusunda az çok bir fikir sahibi olmuş olursunuz. Banka ya da finans kuruluşlarına, kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı gibi başvurularda bulunmadan önce bu notu öğrenmeniz faydanıza olacaktır.

Findeks kredi notu sorgulama işleminde sizden TC kimlik numarası, herhangi bir bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranız ve 5 TL gibi bir ücret istenmektedir. Bu istekleri yerine getirdikten sonra Findeks.com sitesi üzerinden açmış olduğunuz üyelik sayesinde hem kredi notunuzu öğrenebilir, hem de detaylı bir biçimde risk raporunuzu çıkarabilirsiniz. Findeks kredi notunun kolay bir şekilde sorgulanması sayesinde artık herkes internet üzerinden oturduğu yerden kredi notunu öğreniyor ve bunun için bankaya gitmesine gerek kalmıyor. Bu notun en önemli faydası ise, hem bankaları ve finans kuruluşlarını, hem de insanları uğraştırmıyor olmasıdır. Zira eskiden insanlar da, bankalar da bu süreci uzun süre bekliyordu. Hem prosedür işlemlerle de uğraşılarak, vakit kaybı yaşanıyordu. Ancak kredi notu sayesinde artık her 2 taraf da cevabı fazla beklemiyor.

Findeks kredi notu sorgulama işlemi sayesinde insanlar kredi notlarını en kısa süre içerisinde, üstelik de güvenilir bir biçimde öğrenme fırsatı ile karşı karşıya kalmış oluyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git